FR | EN | TR

«ÇİÇEKLER ŞEHRİNİN KEŞFETMEK»

ANTANANARIVO – ANKARAFANTSIKA – MAJUNGA – ANKARAFANTSIKA – ANTANANARIVO
Bu turla Majunga’yı ve göz alıcı yerlerini keşfedebilirsiniz. Konaklamanız boyunca fauna, flora, bölgenin tipik bitki örtüsü ve güneşten faydalanabilirsiniz.

10 gün - 09 gece

Ankarafantsika’ya ulaşmak için Nationale 4 üzerinden erken hareket. Ankazobe’ye giden yolun ilk kısmı tarlalar ve pirinç tarlalarıyla dolu kırsal bir manzaradan geçiyor ancak Tampoketsa platosuna tırmanışla her şey değişiyor: vadiler, bölgenin büyük bir bölümünü kaplayan antik birincil bitki örtüsünün tanıkları olan orman kalıntıları tarafından işgal ediliyor . Geniş çimenlik alanlar bir zamanlar Kraliçe Ranavalona I’in zebu sürülerinin otlatma alanıydı ve kendisi de bir zamanlar yabani zebu avlamaya gelmişti. Manerinerina’dan kısa bir süre sonra (« Nostaljik », 17. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar köle olarak satılan esirlerin batıya dalmadan önce son kez gördükleri Merina manzarası olduğu için böyle adlandırılmıştır), Mahatsinjo’ya doğru uzun iniş bir değişimi işaret ediyor iklim ve manzara. Andriba-Maevatanana yolculuğu, 1895’te Madagaskar’ın fethi sırasında Fransız işgal birliklerinin ilerleyişiyle ilgili anekdotlar bakımından zengindir. Gece yarım pansiyon.

Ankarafantsika yoğun kuru ormanlardan oluşur ancak bitki örtüsünün görünümü ve ağaçların yüksekliği alt katmana ve su tablasının yakınlığına bağlıdır: kum tepelerinde bunlar en fazla on metre civarındadır ve yaprak dökendir. vadi, gölgelik 20-25m ve orman yarı yaprak dökendir. Faunanın ilginç unsurları lemurlar (Verreaux’nun sifaka’sı, mongoz lemur’u, sarımsı lemur, vb.), kuşlar (balıkçı kartalı, dünyadaki en nadir yedi yırtıcı kuştan biri, Coquerel’in coua’sı, Vanga’nın vanga Barajı)’dır. , Schlegel’in asitesi,…). Pachypodium ve özellikle Madagaskar baobap bitki örtüsünün vazgeçilmez unsurları arasındadır. Kutsal Ampijoroa gölü birçok timsahın sığınağıdır. Sabah, kum tepeleri üzerindeki ormana adanan ilk ziyaret. Öğle yemeği masrafları size aittir. Öğle yemeğinden sonra su kuşlarını ve özellikle de balıkçı kartalını görmek için Pirogue’a (küçük tekne) binin. Akşamın erken saatlerinde bukalemunları ve küçük gece lemurlarını aramak için gece yürüyüşü. Otelde akşam yemeği ve gece konaklama.

Ulusal yolun yeniden başlaması 4. Sabahın sonunda “Çiçekler Şehri” Majunga’ya varış. Öğle yemeği masrafları size aittir. Ardından yerel mimariyi ve bölgenin amblemi olan efsanevi baobab’ı görmek için şehir turu. Otelde kahvaltı eşliğinde kurulum.

Bölgenin tarihine genel bir bakışın yanı sıra fauna ve floranın sunumu için Akiba Müzesi’ni ziyaret edin. Sonra kutsal Mangatsa gölünden. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.
(Akiba Müzesi Pazar günü kapalıdır)

Madagaskar’ın ikinci büyük mağara ağı olan Anjohibe mağaralarına hareket. Rota boyunca piknik öğle yemeği masrafları size ait olacaktır. Tesise varış, doğal yüzme havuzunda yüzme imkanı. Yarım pansiyon konaklama.

Sabah, 20 km’den fazla galerinin keşfedildiği Anjohibe mağaralarının keşfine adandı. Bu mağaralarda çok sayıda fosil bulunmuş ve son zamanlarda Madagaskar’da 4000 yılı aşkın süredir insan varlığına dair inkar edilemez kanıtlar ortaya çıkarılmıştır. Orada öğle yemeğinin ardından Mahajanga’ya ulaşmak için yola dönün. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Grand Pavois plajında ​​deniz kenarında dinlenme. Öğleden sonraya doğru, gün batımını hayranlıkla izlemek için muhteşem bir jeolojik oluşum olan kırmızı sirke doğru ilerleyin. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Dhow limanını ziyaret etmek, balıkçıların çıkışını ve yerel pazarı görmek, yerel ürünleri ve yerel halkın günlük yaşamını görmek için erken hareket. Şehirde öğle yemeği masrafları size ait olmak üzere. Öğleden sonraya doğru 4 numaralı ulusal yolu kullanarak Ankarafantsika’ya ulaşın. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Başkente ulaşmak için ulusal 4’ten erken ayrılarak, yolculuk boyunca, yolda kaçırdığınız manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği masrafları size aittir. Öğleden sonra sonuna doğru Antananarivo’ya varış. Kahvaltı eşliğinde gece konaklama konaklama yerinize transfer.

Günübirlik Otelde Kullanım ve Ülkenize Dönüş. Yakında görüşürüz !

Avrupa'daki Temsilci

Türkiye’deki Temsilci
Kocaeli/ Türkiye
+90 530 7758660
[email protected]

Madagascar

Holidays Madagascar
6, rue Stéfani Ambatonakanga, 101 Antananarivo – MADAGASCAR
+261 32 50 544 01
[email protected]