FR | EN | TR

« LÜKS VE DOĞUNUN CAZİBESİ »

ANTANANARIVO – ANTSIRABE – FIANARANTSOA – MANAKARA – MANANJARY – NOSY VARIKA – MAHANORO – TAMATAVE – MAHAMBO – SAINTE MARIE – SOANIERAN’IVONGO – MAROANTSETRA – MASOALA – MAROANTSETRA – ANTANANARIVO

Bu yolculuk, peyzaj açısından zengin bir doğal ortamda manzara değişikliği vaat ediyor. Yemyeşil ormanları, büyüleyici flora ve faunasıyla milli parkları keşfetme fırsatı bulacaksınız. Yol boyunca Doğu kıyısının imzası olan Pangalanes kanalını geçeceksiniz. Ama her şeyden önce, Masoala Parkı, Nosy Mangabe dahil olmak üzere büyük adanın Kuzey Doğusu olan “vanilya sahilinin” keşfi… Yerel halkın içine dalmayı unutmadan. Sainte Marie’de deniz kenarında konaklama size bir anlık rahatlama vaat ediyor.

16 gün 15 gece

Antsirabe’ye ulaşmak için Antananarivo’dan hareket. Yolda, bir devin yama işi gibi renkli bir mozaik oluşturan inişli çıkışlı tepeler, ovalar ve pirinç tarlaları arasından geçiyoruz. Alüminyum işleme atölyesini ziyaret etmek için Ambatolampy’de mola verin. Rota boyunca öğle yemeği masrafları size ait olmak üzere. Öğleden sonraya doğru çeşitli atölyelerin (minyatür, nakış, yarı değerli taş ve boynuz kesme), İstiklal Bulvarı’nın, tren istasyonunun içinden geçen su kasabasını ziyaret edin… Gece otelde kahvaltı ve kahvaltı.

Betsileo’nun başkenti Fianarantsoa’ya hareket. Zanaatın başkenti Ambositra’ya geçiş. Heykel ve kakmacılık atölyesini ziyaret edin. Zanaatkar, çok az imkanla, çok fazla beceri ve yaratıcılıkla bizim için sanat eserleri yaratır. Öğle yemeği masrafları size aittir. Oldukça dağlık bir bölgeyi ve zaman zaman aşağıda pirinç tarlaları bulunan köyleri geçerken, evlerin mimarisi hep sütunludur, yaylalara özgüdür. Otele varış ve kurulum.

Hizmetin etkinliğine bağlı olarak her Salı ve Cumartesi
Ortadaki dağlık bölgeleri ve doğu kıyı ovasını birbirine bağlayan « küçük uçurum treni » ile hareket. Demiryolu hattı, Birinci Dünya Savaşı’ndaki yenilgileri sırasında Alsas’ta Almanların el koyduğu raylardan inşa edildi. Arazi yapısı oldukça engebeli bir bölgede, yemyeşil bitki örtüsünün ortasında yer alan rota, hareketli köylerden geçiyor. Trenin her istasyondan geçişi, istasyona girerken trenin etrafında toplanan meyve, çörek ve kızarmış yiyecek satıcılarıyla her zaman bir halk olayıdır. Yolda kahve ağaçları, karanfil ağaçları, nefis ağaçları, baharat ve kokulardan oluşan bir karışım, Hint Okyanusu kıyısındaki Manakara kasabasına kadar uzanıyor. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Sabah Manakara şehrini keşfediyoruz. Öğleden sonra ikizlerin kasabası Mananjary’ye doğru yola çıkın. Yol üzerindeki köylerde birkaç durak. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Saat 07.00 sıralarında tekneye biniyoruz. Kanal, efsaneler ve inançlarla dolu doğal bir ortamla birlikte günlük yaşamın manzaralarını ortak yaşam içinde sunuyor. Andragnazavaka Körfezi’ni geçip Ampandomana köyünü ziyaret ettikten sonra piknik molası. Kraliçe 1. Ranavalona’nın (hükümdarlığı 1828’den 1861’e kadar) güvenilir adamı ve mimarı « Jean LABORDE’un çapası »nı görmek için Mahela’ya küçük bir mola ziyareti. Ambohitsara’ya varış. Yaban domuzundan çok bir fili temsil eden esrarengiz bir heykel olan “beyaz fil”in keşfi. Kırık dişler gibi gövde de açıkça işaretlenmiştir. Efsaneye göre Raminia onu Mekke’den getirmiş. Nosy Varika’ya devam, seyir sırasında “çalı tekneleri” ve kanolarla karşılaşıyoruz. Tam pansiyon gece konaklama.
Konaklama: BIVOUAC’TA

Yolculuk devam ediyor. Yemyeşil bitki örtüsü: bambu ormanları, palmiye ağaçları, eğrelti otları, pandanus, rafya, fil kulakları, allamanda, su bitkileri ve Madagaskar’dan nadir bir orkide türü olan kuyruklu yıldız, Pangalanes Kanalı’nın sınırındadır. Lagnampotsy körfezinin geçişi, öğle saatlerinde körfeze bakan bir yerde piknik. Taramaya devam et. Kanalın kıyısında yer alan küçük bir köy olan Ampangalana’da kısa bir mola. Ünlü Kanalı oluşturan bu yeşil göl ve lagün ağının içinden balıkçı kanoları geçiyor. Kanalın sakinliğiyle tezat oluşturan güçlü akıntılarıyla Mangoro Nehri’nin ağzını geçmek, yolculuğun bu son gününün en önemli anlarından birini oluşturuyor. Küçük besleme kanalı üzerinden Mahanoro’ya doğru ilerleme. Akşamın erken saatlerinde Mahanoro kasabasına ulaşacağız. Saat 17.30 civarında nehir limanında karaya çıkış. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Tamatave’ye hareket. Vatomandry’ye kadar okaliptüs ve grevilia ormanlarıyla kaplı yol, zaman zaman Pangalanes kanalını da görmenize olanak sağlıyor. Gezginin ağacı ve palmiye ağaçları, Madagaskar’ın ikinci büyük şehri ve adanın ilk limanı olan Tamatave’ye varıncaya kadar her yerde mevcuttur. Gece kahvaltı ile otele yerleşme.

Hızlı bir şekilde Tamatave kasabasını ziyaret edin, ardından sörfle ünlü sahil beldesi Mahambo’ya gidin. Fouplointe’ye geçiş. Öğleden sonra geç saatlerde ünlü bir sörf alanı olan Mahambo’ya varış. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Biniş noktasına transfer. Daha sonra günümüzde büyüleyici bir sahil destinasyonu haline gelen eski Korsan Adası olan Ile Sainte Marie’ye doğru yola çıkın. Varışta konaklama yerinize transfer. Otelde kurulum, öğle yemeği ve öğleden sonra masrafları size ait olmak üzere, tesiste çeşitli aktiviteler yapma imkanı. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Gün boyu sitede masrafları size ait olmak üzere. Tesis bünyesinde başka aktiviteler gerçekleştirme imkanı: dalış, kano gezisi, balina safarisi, deniz kenarında dinlenme… Geceleme otelde yarım pansiyon.

Maroantsetra’ya doğru bir sürat teknesine binmek için doğru anı beklemek amacıyla tekneyle Soaniearan’Ivongo’ya transfer. Varışta yarım pansiyon konaklama ile otele yerleşme.

Rehberli Masoala Milli Parkı turu için yola çıkıyoruz. 230.000 hektarlık alanıyla Madagaskar’ın en büyük milli parkı. Ruffed Variety’yi ve Kask vangasını bulmak için bakir ormanda tur atın. Köy halkıyla tanışma (yerel kültürler ve danslar); vanilya bitkileri, karanfiller, pirinç tarlaları; okulu ziyaret edin. Gece gezisi: Lemur, Fare lemur, Avahi. Burada mercan resifleri, mangrovlar, yağmur ormanları ve Ravimbe veya Marojejya darianii adı verilen nadir bir palmiye ağacı bulunur. Ayrıca Varecia rubra adlı lemur. Geceleme otelde yarım pansiyon.
Ziyaret süresi: yaklaşık 5 saat

13. Gün: Masoala Milli Parkı’nın keşfinin ikinci günü Başka bir parkur aracılığıyla Büyük Ada’nın en büyük parkını keşfedebilirsiniz. Geceleme otelde yarım pansiyon.
Ziyaret süresi: yaklaşık 5 saat

Adaya ulaşmak için sabah erkenden tekneyle hareket, ana ormanın gözlemlenmesi; kendi kendine rehberli botanik parkuru. Topluluk deniz rezervini keşfetmek için maske, yüzgeç ve şnorkel. Otelde yarım pansiyon konaklamayla tekneyle Maroantsetra’ya dönüş.

Başkente uçuş için Maroantsetra havaalanına transfer. Varışta kahvaltı eşliğinde geceleme otelimize transfer.

El sanatları pazarında hediyelik eşya alışverişi yapma imkanı. Otelde günübirlik kullanımın ardından ülkenize dönüş uçuşu için havaalanına transfer.

Avrupa'daki Temsilci

Türkiye’deki Temsilci
Kocaeli/ Türkiye
+90 530 7758660
[email protected]

Madagascar

Holidays Madagascar
6, rue Stéfani Ambatonakanga, 101 Antananarivo – MADAGASCAR
+261 32 50 544 01
[email protected]