FR | EN | TR

« KUZEYİN HARİKALARI »

ANTANANARIVO – ANKARAFANTSIKA – ANTSOHIHY – ANKIFY – NOSY BE – NOSY TANIKELY – NOSY KOMBA – NOSY IRANJA – ANKIFY – DIEGO

Bu “Kuzeyin Harikaları” turu, milli parklar ve rezervler dahil olmak üzere Kuzey’in egzotizmini kendi biyoçeşitliliğiyle (endemik fauna, büyüleyici jeolojik oluşumlar, su altı faunası ve florası, vb.) takdir etmenize, çevredeki Nosy adalarına hayran kalmanıza olanak tanır. Madagaskar nüfusunun farklı bileşenlerini ve yaşam tarzlarını keşfedin. Ayrıca çok sayıda otantik manzaraya hayran kalmanızı sağlar. Deniz kenarında dinlenmeyi unutmadan.

17 gün 16 gece

1 586 €

kişi başına

4 kişilik fiyat

Ankarafantsika’ya ulaşmak için batıya doğru hareket. Ulusal 4’ü alıyoruz ve uçsuz bucaksız Tampoketsa platosunu geçiyoruz ve koyu sarı ve kırmızı renkli lateritlerin yukarı doğru aktığı azgın sularıyla Betsiboka nehri boyunca ilerliyoruz. Route des Manguiers üzerinde, Antananarivo ile Mahajanga’yı birbirine bağlayan yola verilen ad. Ülkenin en sıcak kasabalarından biri olan Maevatanana’ya geçiş. Daha çok milli parkı ile tanınan Ankarafantsika’ya doğru devam edin. Lemurlar bölgedeki son ormanlardan birinde bulunuyor. Otelinize transfer. Yarım pansiyon konaklama.

130.000 hektarlık kuru ve nemli ormanı ve çok sayıda gölünü (bazıları timsahların istila ettiği, Marovoay ovasında pirinç yetiştirmek için su deposu görevi gören) bulunan Ankarafantsika milli parkını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Terpsiphonemutata veya cennet sineği, Haliaetusvociferoides veya Madagaskar deniz kartalı ve hatta dünyadaki en nadir yedi yırtıcı kuştan biri olan balıkçı kartalı gibi keşfedilecek birçok sürüngen ve kuş. Ziyaretin ardından Nationale 6 üzerinden Antsiranana’ya (Diego) giden Antsohihy’ye hareket. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.
Yürüyüş süresi: Seçilen devreye bağlı olarak 4 saat

Ankify’a ulaşmak için 6 numaralı ulusal yolun devamı. Kakao, kahve, muz ve baharat ekim kasabası Ambanja’da öğle yemeği. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Nosy Be’ye ulaşmak için sürat teknesine binmek. Varışta hoş geldiniz ve kahvaltı eşliğinde geceyi geçirmek için otele yerleşiyoruz.

Küçük adacıklarda gezinmeye adanan gün. Nosy Be’den sonra 2. büyük ada olan Nosy Komba’da ilk molamız. Sabahın sonunda NosyTanikely’ye doğru yola çıkın. Palet, maske ve şnorkel dağıtımı ve koruma altındaki su altı doğa rezervinde dalış. Mercanların, anemonların, çok sayıda rengarenk balığın, kabukluların, orfozların, müren balıklarının ve deniz kaplumbağalarının manzarasını seyredebileceğiniz gerçek boyutlu bir akvaryum. Endemik ağaçlara tünemiş meyve yarasalarını ve lemurları keşfetmek için deniz fenerine yürüyün. Ziyaretinizi büyülemek için kertenkeleler, bukalemunlar ve kelebekler bu parkur boyunca size eşlik edecek. Günün sonunda gece kahvaltısı ile otele dönüş.

Tekneye binip Nosy Be’den en uzak adaya, Nosy Iranja’ya doğru yola çıkıyoruz. İki adayı birbirine bağlayan beyaz kumların oluşturduğu otantik bir manzara. Deniz kaplumbağalarını görmek için ideal bir yer. Tesis bünyesinde piknik öğle yemeği. Parfüm adasına geri dönün. Kahvaltıyla gece.

Ankify’a ulaşmak için tekneyle Tsingy gris’iyle ünlü Mahamasina köyüne giden yola çıkın. Yarım pansiyon konaklama ile otele yerleşme.

Ankarana Milli Parkı’nı ziyaret etmeye adanmış gün. Tsingy (muhteşem bir jeolojik topluluk), Yarasa Mağarası ve biyolojik çeşitlilik (lemurlar, bölgeye özgü bitkiler vb.) tarafından oluşturulan olağanüstü bir alan. Yarım pansiyon konaklama.
Yürüyüş süresi: Seçilen devreye bağlı olarak 4 saat

Hala ulusal 6’dan kuzeye doğru ilerliyoruz. Tsingy Rouge’u keşfetmek için yola çıkın. Erozyon sonucu oluşan marn kumtaşı ve kireçtaşından oluşan Tsingy Rouges, Madagaskar’daki çok çekici ve eşsiz jeolojik alanlardır. Piknik öğle yemeği (masrafları size ait olmak üzere) ardından Joffreville’e ulaşmak için yolun devamı. Yarım pansiyon konaklama ile otele yerleşme.

Eski bir yerleşim yeri olan Joffre’den geçen Montagne d’Ambre milli parkında rehberli bir tur için yola çıkıyoruz. 18.200 hektarlık tropik yağmur ormanıyla 1.475 metrelik volkanik bir kompleksin içinde yer alan park, çok zengin fauna ve floraya ev sahipliği yapıyor. Flora için envantere alınan 1020 tür sayılmadan fauna için belirlenen 168 tür arasında dünyanın en küçük bukalemunu « brookesia minima », Madagaskar etobur « fosa » Cryptoproctaferox veya « Aye aye » Daubentoniamadagascariensis. Bu yeşil ve tropik doğanın ortasında yer alan birkaç şelale ve birçok krater gölü sizi şaşırtmaktan geri kalmayacaktır. Öğle yemeği masrafları size aittir. Otele dönün. Yarım pansiyon konaklama.

Dünyanın en güzel koylarından biri olan Ramena plajına ulaşmak için hareket. 03 koyun (kumullar koyu, güvercinler koyu ve sakalava koyu) ince kumlu plajları karşısında güzel manzaralar sizi şaşırtacak. Gece kahvaltı ile otele yerleşme.

Kuzey Madagaskar’da mutlaka görülmesi gereken Zümrüt Deniz’e ulaşmak için sürat teknesine biniyoruz. Öğleden sonra Ramena’ya, ardından Diégo’ya dönün. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Gün sizin pahasına. Sahada faaliyet yürütme imkanı. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Liman, yerel pazar ve eski sömürge binalarının içinden geçerek Diégo şehri turu. Gece kahvaltı ile otele yerleşme.

Antananarivo’ya uçuş için havaalanına transfer. Varışta hoş geldiniz, otele giriş. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Başkent turu ara kasabadan başlayarak yukarı kasabaya doğru. Öğle yemeği masrafları size aittir. El sanatları pazarında hediyelik eşya alışverişi yapma imkanı. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Günübirlik Otelde Kullanım ve Ülkenize Dönüş.

Avrupa'daki Temsilci

Türkiye’deki Temsilci
Kocaeli/ Türkiye
+90 530 7758660
[email protected]

Madagascar

Holidays Madagascar
6, rue Stéfani Ambatonakanga, 101 Antananarivo – MADAGASCAR
+261 033 11 067 78 | +261 32 40 319 97
[email protected]