FR | EN | TR

« Doğu Yakasının Mücevheri su boyunca Saint Marie'ye »

ANTANANARIVO – ANDASIBE – BRICKAVILLE – AKANIN’NY NOFY – TAMATAVE – MAHAMBO – SAI NTE MARIE – ANTANANARIVO

« Doğu Yakası’nın Mücevheri, su boyunca Sainte Marie’ye giden » bu tur, Doğu Yakası’nın manzara çeşitliliğini keşfetmenize olanak sağlar. Bir milli parkı (yemyeşil orman, büyüleyici ve endemik fauna ve flora, “Indri”, Madagaskar’daki en büyük lemur vb.) ve lemurları, sürüngenleri, bukalemunları düşünmek için rezervleri ziyaret etme fırsatına sahip olacaksınız. Doğu kıyısının imzası olan Pangalanes kanalını geçmek tamamen manzarayı değiştirecek. Sainte Marie veya Nosy Bora’da yerel halkla teması ve deniz kenarında dinlenmeyi unutmadan.

09 gün 08 gece

Yol boyunca Peyriéras rezervini ziyaret etmeyi bırakın: bukalemunlar, kelebekler, amfibiler, yarasalar, timsahlar Madagaskar’ın biyolojik çeşitliliğiyle ilk teması oluşturacak. 1947’de ülkenin bağımsızlığı için ulusal ayaklanmanın başladığı tarihi kent olan Moramanga’yı geçiyoruz. Andasibe’ye varış, kahvaltıyla birlikte geceyi geçirmek üzere otele yerleşme.
Yürüyüş süresi: 1 saat 30 dakika

Sabah yerel halk tarafından yönetilen milli parkın rehberli turuna adandı. Buradaki doğayı kraliyet yapan lemur, orkide, ağaç eğrelti otları, likenler, çok sayıda kuş ve bitki ve hayvan dünyasının diğer türleri vardır. Öğleden sonraya doğru lemurları ve timsah parkıyla ünlü Vakôna koruma alanını gündüz ziyareti. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.
Yürüyüş süresi: Seçilen devreye bağlı olarak 4 saat

RIANILA nehrinin iniş noktası olan Brickaville’e giden ulusal yol 2’nin devamı. Kazıklar üzerindeki kulübeleriyle tipik bir Betsimisaraka köyü olan Kambana köyünde teknede küçük bir mola, yerel bal likörü olan “betsabetsa” fabrikasını ziyaret. Gezinirken, nehrin Pangalanes kanalına giden bu kısmından geçen yolcu ve mal taşıyan çalı tekneleriyle karşılaşacaksınız. Piknik zamanı. Rianila’nın deniz kıyısındaki ağzında, kolonizasyon zamanından kalma eski büyük bir kasaba olan Andevoranto köyü, Valinin konutunun kalıntılarını ziyaret eder. İki saatlik mola, « nehir caddesi » üzerinden Ambila sahil köyünü geçerek bir niaouli petrol damıtma tesisini ziyaret etmek için mola. Manambato’ya ulaşmak için Rasoabe Gölü’ne varış. Akanin’ny Nofy’ye veya rüya yuvasına gitmek için hızlı bir tekneye binmek. Tesise varış, yarım pansiyon konaklama ile otele yerleşme.

Sabah 9 civarında özel rezerv Le Palmarium’u ziyaret edin. 50 hektarlık bir alana sahip olan bu kıyı ormanında yaklaşık on çeşit serbest dolaşan lemur, sürüngen ve amfibi bulunmaktadır. Bitkiler için Nepenthes’i (kumda yetişen etobur bitki) ve bazen ağaçları süsleyen orkideleri not edin. Öğle yemeği masrafları size aittir. Kanal boyunca yaşayan insanların yaşamını keşfetmek için gemiye binme (balıkçı köyü, göllerde balık tutma, nehir taksisi, çamaşırcı kadınlar, bambu sallarla mal taşınması vb.). Madagaskar’ın en büyük liman şehri Tamatave’nin nehir limanında karaya çıkış. Daha sonra doğu kıyısındaki sahil beldelerinden biri olan Mahambo’ya ulaşmak için kuzeye gidin. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.
Yürüyüş süresi: 2 saat

Tekneyle, eski Korsan Adası olan ve artık büyüleyici bir sahil destinasyonu haline gelen Sainte Marie Adası’na yolculuk yaklaşık 4 saat 30 dakika sürer. Varışta konaklama yerinize transfer. Öğleden sonra masrafları size ait. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Adada masrafları size ait olmak üzere bir gün. Çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı: Dalış, deniz kenarında dinlenme, balina safarisi… Geceleme otelde yarım pansiyon.

Antananarivo uçuşu için havalimanına transfer. Kahvaltı eşliğinde gece konaklama konaklama yerinize transfer.

Antananarivo şehrinin 24 km kuzeydoğusunda bulunan kutsal bir tepe olan tarihi Ambohimanga şehrini keşfetmeye giderken. Öğleden sonraya doğru el sanatları pazarını ziyaret etmek için şehre dönün. Hediyelik eşya satın alma imkanı. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Otelde günlük kullanım. Son uçuş için havalimanına transfer.

Avrupa'daki Temsilci

Türkiye’deki Temsilci
Kocaeli/ Türkiye
+90 530 7758660
[email protected]

Madagascar

Holidays Madagascar
6, rue Stéfani Ambatonakanga, 101 Antananarivo – MADAGASCAR
+261 32 50 544 01
[email protected]