FR | EN | TR

« TSIRIBIHINA NEHRİNİN İNİŞİNİN BEMARAHA'NIN TSINGY İLE BİRLEŞMESİ »

ANTANANARIVO – MIANDRIVAZO – ANOSINAMPELA – TSARAONTANA – TSIMAFANA – BEKOPAKA – MORONDAVA – ANTANANARIVO

Konaklamanız sırasında, Tsiribihina nehri ve Tsingy de Bemaraha’nın batı kısmındaki doğa ve manzara çeşitliliğini düşüneceksiniz. Yerel halkla tanışma, kültürel etkileşim ve doğayı keşfetme bu gezinin değerleri olacaktır. Tsingy ve baobab caddesindeki güzel manzaraları da unutmadan.

10 gün 09 gece

Ulusal 7’ye araba ile dev bir yama işi gibi renkli bir mozaik oluşturan inişli çıkışlı tepeler, ovalar ve pirinç tarlaları arasından geçeceksiniz. Alüminyum geri kazanım ve işleme atölyesini (Pazar günleri kapalı) ziyaret etmek için Ambatolampy’de mola verin. Erimiş alüminyumun toprak kalıplara dökülmesi muhteşemdir. Atalardan kalma bilgi birikimini kullanan bu dökümhaneden birçok mutfak eşyası ve tencere geliyor. Antsirabe’de öğle yemeği masrafları size ait olmak üzere. Yaylalarda Miandrivazo’ya giden yol. Doğuda Bongolava sıradağları ile batıda Bemaraha platosu arasında yer alan Miandrivazo oldukça zengin bir bölgedir. Tütün, fasulye, yer fıstığı üretilen bir alandır ve sığır ve domuz yetiştiriciliğinin yapıldığı bir yerdir. Akşamın erken saatlerinde Miandrivazo’ya varış. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Masekampy iskelesine transfer ve mavnalara biniş. Bu sığ taslak tekneler kolonizasyon döneminde tütün taşımak için kullanıldı. Şimdi yeniden geliştirilmiş olup, çok keyifli bir nehir gezisine olanak sağlamaktadır. “Seni güçlü kılan” Mahajilo nehrini geçtikten sonra Tsiribihina nehrinin inişine başlıyor. Nehir boyunca bol bitki örtüsü mevcut: mango ağaçları, demirhindi ağaçları, su bambuları… Geziyi neşelendirebilecek faunayı da unutmadan: Verreaux’nun sifakaları veya « sifaka », turkuaz (yaban ördeği), kambur ördek ve beç tavuğu … Kumsalda güneşlenen timsahları görmek alışılmadık bir durum değil. Öğleden sonra geç saatlerde Anosinampela’ya varış. BIVOUAC tam pansiyon

Konaklama: BIVOUAC

İnişe devam etmeden önce nehir kenarına 80 metre mesafede bulunan Anosinampela’nın muhteşem doğal yüzme havuzunu gözden kaçırmak mümkün değil. Şelalenin güzelliğinin tadını çıkarırken yüzmek için tatlı su sizi bekliyor. Lemurlar da bölgeyi takdir ediyor ve sizi gözlemliyor. İyi bir banyonun ardından, nehir kıyısındaki halkın günlük yaşamının sadeliğini ve özgünlüğünü keşfetme fırsatına sahip olacağınız Begidro köyünde mola vererek yolculuğunuza devam edin. Günün sonunda Tsaraontana’ya varış. Akşam kamp ateşi etrafında yerel köylülerle dostane bir toplantı ve şarkılar söylenir. BIVOUAC tam pansiyon.

Konaklama: BIVOUAC

Az sonra inişin sonu olan Beraketa iniş etabına varacaksınız. “Fitampoha” veya kutsal emanet banyosu olarak adlandırılan ünlü Sakalava geleneğinin her yedi yılda bir gerçekleştiği yer olan büyük bir kumsalın üzerinden geçiş. Öğle yemeğinin ardından Bekopaka’ya ulaşmak için RN8 parkurunu takip edin. Akşam saatlerinde varış. Otelde yarım pansiyon konaklama.

Gün, kendisiyle ünlü büyük Tsingy’ye ve 157.710 hektarlık « Tsingy de Bemaraha » milli parkına rehberli bir turla ayrılacak. Tsingy veya « sivri kayalar », UNESCO tarafından dünya mirası olarak sınıflandırılan, yoğun kuru ormanların arasına serpiştirilmiş kireçtaşı iğneleridir. Burası lemurların (rufus, hapilemur, sifaka) alanıdır, aynı zamanda kuşlar ve yine endemik olan uzun halka kuyruklu firavun faresinin de alanıdır. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Kayaların noktalarının evrimini görebileceğiniz Tsingy de Bemaraha milli parkı « küçük Tsingy »nin rehberli turuna adanan gün, çok sayıda fauna ve flora türüyle çok sayıda tur yapılabilir: Sifaka gibi lemurlar (Propithecus verreauxi), aye-aye (Daubentonia madagasacriensis), kuşlar: Balıkçı Kartalı veya “Ankoay” ayrıca Madagaskar’a özgü tek muz ağacı olan “Musa Perrieri”yi de bulabilirsiniz. Kurulum, gece otelde yarım pansiyon.

Morondava’ya arabayla ulaşmak için. Manambolo Nehri’ni feribotla geçmek. Genellikle kaotik bir yol. Nehri feribotla geçerek Belo sur Tsiribihina’da mola verin. Morondava’ya ulaşmadan önce üç ana köyden geçilir: Amboainalika, Behamitsy ve Andimaka. Öğleden sonra güneşin batmasıyla baobab caddesi göz kamaştırıcı renklerle bezeniyor. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Tesis bünyesinde gerçekleştirilecek aktivitelerin yer aldığı serbest günler. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Antananarivo’ya uçuş için havaalanına transfer. Varışta hoş geldiniz ve konaklama yerinize transfer. Kahvaltıyla gece.

Avrupa'daki Temsilci

Türkiye’deki Temsilci
Kocaeli/ Türkiye
+90 530 7758660
[email protected]

Madagascar

Holidays Madagascar
6, rue Stéfani Ambatonakanga, 101 Antananarivo – MADAGASCAR
+261 32 50 544 01
[email protected]