FR | EN | TR

« 4x4 İLE GÜNEYDOĞU DÖNGÜSÜ»

ANTANANARIVO – ANTSIRABE – RANOMAFANA – MANAKARA – FARAFANGANA – SANDRAVINANY – FORT DAUPHIN – BERENTY – LAVANONO – AMBOLA – ANAKAO – RANOHIRA – AMBALAVAO – FIANARANTSOA – AMBOSITRA – ANTSIRABE – ANTANANARIVO

23 gün içinde “La Boucle Sud-Est en 4×4” ile Büyük Ada’nın Güneydoğusunun mutlaka görülmesi gereken yerlerini keşfedeceksiniz. Parkları ve doğa rezervlerini ziyaret ederek bu bölgenin kendine özgü fauna ve florasını göreceksiniz. Her gün bir sürpriz. Çok sayıda manzara, yerel halkla unutulmaz karşılaşmalar, belirli etnik grupların kültürlerinin keşfi ve muhteşem plajlar bu büyük macerada sizi büyüleyecek. Her feribotu geçmek konaklamanızı öne çıkaracaktır.

23 gün 22 gece

2 150 €

kişi başına

3 kişilik fiyat

Ulusal 7’nin arabayla pirinç tarlaları ve kırsal manzarasıyla Merina ülkesini geçmesi. Ambatolampy’de bir alüminyum geri kazanım ve dönüşüm atölyesini ziyaret edin.
Öğle saatlerinde Antsirabe’ye varış. Öğleden sonra şehir turu, zanaatkar atölyelerini ziyaret: yarı değerli taş kesme, nakış, zebu boynuzu atölyesi. Otelde kahvaltı eşliğinde gece kurulumu.

Yön güneye doğru. Betsileo ülkesinin zenginliği olan pirinç teraslarına uğrayın. Öğle yemeği masrafları size ait olacak ve Ranomafana’ya ulaşmak için betsileo’ya özgü kırsal tepelerden oluşan bir manzara boyunca devam edeceksiniz. Akşam erken saatlerde varış, kahvaltı eşliğinde otele yerleşme.

Sabah, adanın en çok ziyaret edilen ve en önemli parklarından biri olan ve 1991 yılında altın bambu lemurunun keşfi sonrasında özel olarak oluşturulan Ranomafana Milli Parkı’nı ziyaret etmeye ayrılmıştır. Orta yükseklikteki yoğun nemli orman, Madagaskar’da 900 – 1200 rakım civarında bulunan doğal bitki örtüsü türünü gösterir. Kısa bir sabah ziyareti genellikle 12 lemur türünden bazılarının yanı sıra Madagaskar’ın meşhur bitki gruplarından biri olan birkaç orkide türüyle de tanışmanıza olanak tanır. Öğle yemeği ve öğleden sonra size ait olup, termal yüzme havuzunun keyfini çıkarma imkanı. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Yürüyüş süresi: yaklaşık 4 saat

Zanaatkar kağıt fabrikalarının genel merkezi ve ayrıca onu Fianarantsoa kasabasına bağlayan FCE (Fianarantsoa-Doğu Kıyısı) demiryolunun terminali olan Manakara yolunda. Yolda kahve ağaçları, karanfil ağaçları, nefis ağaçları, baharat ve kokulardan oluşan bir karışım, Hint Okyanusu kıyısındaki Manakara kasabasına kadar uzanıyor. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Antemoro’nun eski başkenti Vohipeno üzerinden Farafangana’ya giderken. Madagaskar’ın bu bölümünde kullanılan geleneksel mimariye dikkat edin: Madagaskar’ın Hint-Malezya kökenini mükemmel bir şekilde hatırlatır. Öğle yemeği masrafları size aittir. Güzergah boyunca tipik Antemoro mezarlarını görme imkanı. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Vangaindrano kasabasından sonra pirinç tarlası gösterisi. Büyük parkurdaki geçişler ve feribotlardan geçme ritüeli, Sandravinany’ye ulaşmak için günün önemli anlarını oluşturuyor. Piknik öğle yemeği masrafları size aittir. Tesise varış ve otelinizde yarım pansiyon olarak bir gece konaklama.

Fort-Dauphin’e doğru yola çıkmadan önce uzun bir yolun ardından Sandravinany’de bir gün geçireceksiniz. Öğle yemeği masrafları size aittir. Yerel köyde yürüyüş yapma imkanı. Otelde yarım pansiyon geceleme.

Madagaskar’daki Fort Dauphin veya Tolagnaro’ya erken hareket. Adı « rüyaların yeri » anlamına gelen, keşif ve macera için muhteşem bir şehir. Yolda sekiz feribottan daha geçeceksiniz, « nepenthes » olarak da bilinen etobur bitkileri, devasa bir sisal plantasyonunun yanı sıra Anosy bölgesinden endemik bir palmiye olan « Neodipsis Decary » geniş bir alanını gözlemleyebileceksiniz. « Ravinala telozoro » olarak da adlandırılan üçgen bir şekil. Öğleden sonra varış, otelinizde yarım pansiyon bir gece konaklama.

Fort Dauphin’de masrafları size ait olmak üzere bir gün. Sahada gerçekleştirilecek çeşitli aktiviteler: Vinanikely plajında ​​yüzmek, kasabayı ziyaret etmek… ya da Berenty’ye doğru büyük baskın rotasına devam etmeden önce sadece dinlenmek. Geceleme otelinizde yarım pansiyon.

Berenty’ye giden alternatif asfalt yolda. Yol, Antanosy ve Antandroy ülkesinin özelliklerini anlamanızı sağlar: yemyeşil manzaralar ve bitki örtüsü, pirinç tarlaları, manyok ve şeker kamışı ekimi, Anosy köylerini geçmek, morg stelleri ve dikili taşlar. Porte de l’Androy’a geçiş ve onun kurak ve kuru platolar üzerindeki geniş panoramaları. Berenty’ye varmadan önce sisal tarlalarını geçeceksiniz. Öğle yemeği masrafları size aittir. Öğleden sonra muhteşem Antanosy müzesini ziyaret edin. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Özel rezervi ziyaret etmeye adanmış gün. Sabah galeri ormanını ziyaret. Garantili karşılaşmalar: lemur, Verreaux’nun sifaka’sı, kırmızı alınlı lemur, tünekteki beyaz ayaklı lemur, dev kualar, tepeli kualar, cennet sinekkapanları dahil kuşlar. Öğle yemeği masrafları size aittir. Öğleden sonra dikenli ormanda kısa bir yürüyüş yapmalısınız: manzara değişikliği garantilidir. Sanki başka bir gezegendeymişiz gibi geliyor. Madagaskar’daki ishak baykuşuyla ya da minik örümcek kaplumbağasıyla doğal ortamında karşılaşma ihtimali var. Geceleme otelde yarım pansiyon.
Yürüyüş süresi: 4 saat

Yaklaşık 6 saatlik parkur süresi için Lavanono’ya giderken. Yolda öğle yemeği masrafları size ait olmak üzere. Sörfle ünlü bu kasabaya öğleden sonra varıyoruz. Konaklamanızda yarım pansiyon konaklama.

1.500 hektara kadar uzanan Cap Sainte Marie özel rezervini ziyaret etmeye adanan gün. Kambur balinaları görme imkanı. Her yıl ağustos ayından kasım ayına kadar kambur balinalar yavrularıyla birlikte Madagaskar’ın bu en güney ucundan geçerler. Eşsiz bir gösteri, kaçırmayın. Madagaskar’ın bu güney ucunun « kapak devresi », rüzgara uyum sağlayan bitki örtüsü ile karakterize edilir: güneydoğu alize rüzgarlarının getirdiği güçlü rüzgârlar, bitki örtüsünü ciddi bir teste tabi tutar: bitkiler, yönlere doğru eğilerek ve düzleşerek tepki verir. Rüzgar: Başka yerlerde 5 ila 15 metreye ulaşan ağaçlar burada yalnızca 50 ila 70 cm. Rezerv aynı zamanda yayılan kaplumbağaların krallığıdır. Öğle yemeği masrafları size aittir. Geceleme otelde yarım pansiyon.

Yürüyüş süresi: Seçilen devreye bağlı olarak yaklaşık 5 saat

Ambola’ya hareket. Zor parkur. Tipik bitki örtüsüyle hala derin Androy’un geçişidir. Piknik öğle yemeği masrafları size aittir. Öğleden sonra Mozambik Kanalı kıyısındaki şirin bir köy olan Ambola’ya varış. Otelde yarım pansiyon konaklama.

Tsimanapetsotse Milli Parkı’nı ziyaret edin. Bu park, özellikle su kuşlarının yaşam alanı için elverişli olan Tsimanampetsotsa’nın önemi nedeniyle Ramsar alanı olarak sınıflandırılmıştır. Bu nedenle bu parkın asıl ilgi alanı, tuz gölünün kenarında karşılaşılan endemik kuşların gözlemlenmesinde yatmaktadır. Madagaskar’da kireç sülfat içeren tek göl olduğundan orada balık yaşamaz. Bölge ayrıca dikit ve sarkıt mağaralarının yanı sıra yer altı tatlı su nehirlerini barındıran kireçtaşı kayalıklarıyla çevrilidir. Öğleden sonra ve öğle yemeği masrafları size aittir. Geceleme yarım pansiyon olarak otelde.
Yürüyüş süresi: 4 saat

Balıkçı köyüne giderken. Yol boyunca kaplumbağa bulma imkanı. Öğle yemeği masrafları size aittir. Yarım pansiyon konaklama ile otele varış ve konaklama.

Gün sizin pahasına. Tesis bünyesinde aktivite gerçekleştirme imkanı: Şnorkelli yüzme, Nosy Ve adasını ziyaret… (masrafları size ait olmak üzere). Yarım pansiyon konaklama ile otele gece girişi.

Tekneyle Tuléar’a transfer, ardından 7 numaralı ulusal yolu kullanarak Ranohira’ya ulaşın. Güney bitki örtüsüne özgü dikenli bitki örtüsünden oluşan bir manzarayı geçeceksiniz. Rotanız boyunca safir mantar kasabası Ilakaka’dan geçen Mahafaly mezarlarını (adadaki etnik gruplardan biri) keşfetme fırsatı bulacaksınız; 1998 yılında ortaya çıktı ve bir çiftçinin tarlasında büyük bir safir keşfetmesinin ardından safir araştırmacıları tarafından yaratıldı. Öğleden sonra Ranohira’ya varış, yarım pansiyon konaklama yerinize yerleşme.
Yelken süresi: 1 saat

Yıkık manzarası ve benzersiz bitki örtüsüyle ünlü Isalo Milli Parkı’nı ziyaret etmeye adanan gün: minyatür baobablara benzeyen tuhaf pachypodlar, çeşitli aloe veralar, sütleğenler. Bazı son derece zehirli bitkiler bir zamanlar şifalı zehir olarak kullanılmıştı: Eğer herhangi bir sanık bitkinin kaynatılmasını yutarak ölürse, o kişi mutlaka suçludur. Lemurlarla olası karşılaşma: Verreaux’nun sifaka’sı, kırmızı alınlı lemur veya lemur. Geceleme otelde yarım pansiyon.
Yürüyüş süresi: 4 saat

Kuzeye giderken. Ranohira kasabasından ayrılır ayrılmaz Horombe platosunu geçiyorsunuz. Bitki örtüsü yeniden değişir ve çimenli bir savana dönüşür, dolayısıyla Horombe (« geniş çimen » veya « çok çimin olduğu yer ») adı verilir. Burası zebuların ülkesidir: Yerel etnik grup olan her Bara ailesinde birkaç düzine ile birkaç yüz arasında zebu bulunur. Betsileo ülkesine girdiğimiz Ankaramena’da manzara ve etnik köken değişimi: Kulübeler ve tarlalar görünüm değiştiriyor. Ambalavao’ya varış ve otele yerleşme. Öğle yemeğinden sonra Antemoro kağıt atölyesini ve ardından yabani ipek atölyesini ziyaret edin. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Kakmacılığın ve ahşap heykelciliğin başkenti Ambositra’ya giderken. Fianarantsoa’da mola verin ve eski kenti ve orta kenti ziyaret edin, ardından kuzeye devam edin. Pirinç terasları ve kır evleriyle tipik bir Betsileo bölgesini geçiyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde varış. Gece otelde kahvaltıyla birlikte.

Heykel ve kakmacılık atölyesini ziyaret edin. Zanaatkar, çok az imkanla, çok fazla beceri ve yaratıcılıkla bizim için sanat eserleri yaratır. Ziyaretten sonra araba ile ulusal 7’yi inişli çıkışlı tepelerden geçmeye devam ediyoruz. Öğlen saatlerinde kaplıca kasabası Antsirabe’ye geçiş, masrafları size ait olmak üzere öğle yemeği ve ardından Ambatolampy kasabasından geçen yolun devamı. Öğleden sonra Antananarivo’ya varış. Konaklama yerinizde kontinental kahvaltı dahil gece konaklama.

Nihai varış noktasına uçuş için havaalanına transferden önce otelde günlük kullanım.

Avrupa'daki Temsilci

Türkiye’deki Temsilci
Kocaeli/ Türkiye
+90 530 7758660
[email protected]

Madagascar

Holidays Madagascar
6, rue Stéfani Ambatonakanga, 101 Antananarivo – MADAGASCAR
+261 033 11 067 78 | +261 32 40 319 97
[email protected]